Jeśli szukasz materiałów, z których mógłbyś wykonać swój taras, to warto przyjrzeć się deskom WPC. Dostępne są w wielu kolorach, wzorach i rozmiarach. Są również przyjazne dla środowiska, ponieważ wykonuje się je z produktów z recyklingu. Deski WPC wytrzymują nawet najtrudniejsze wyzwania pogodowe. Jednak czy warto w nie inwestować?

Alternatywa dla desek drewnianych

Deska WPC jest naprawdę wspaniałą alternatywą dla prawdziwego drewna. Wykonana została z produktów z recyklingu, jest atrakcyjna, wytrzymała i przyjazna dla środowiska.

Kiedy wybierzesz pokład z drewna twardego, musisz być przygotowany na prowadzenie od czasu do czasu kosztownych renowacji. Program konserwacji zależy od warunków pogodowych lub gatunku drewna, które wybierzesz. Deski kompozytowe WPC nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a dodatkowo łatwiej pozbyć się z nich zabrudzeń czy pleśni – do umycia wystarczy standardowy środek czyszczący i woda.

Czy deski tarasowe WPC są naprawdę lepsze niż prawdziwe drewno?

Dla ludzi, którzy lubią łatwe życie i chcą wnieść trochę koloru do swojej przestrzeni zewnętrznej, jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie. Deski WPC nie wymagają od nas praktycznie żadnego nakładu pracy, o wiele łatwiej się je montuje oraz dostępne są w większej gamie kolorystycznej. Jest to niezwykle atrakcyjne przez wgląd na możliwość wprowadzenia do projektów aranżacji ogrodów nowych odcieni lub harmonijne połączenie nowego tarasu z obecną już przestrzenią.

Który materiał jest droższy i dlaczego?

Chociaż deski WPC są trochę droższe niż niektóre najtańsze rodzaje drewna, to nadal jest to o wiele mniejszy koszt w porównaniu z wysokogatunkowym drewnem z drzew liściastych. Uogólniając wszystkie ceny, można uznać, że deski tarasowe WPC są ekonomiczną opcją, ponieważ dzięki nim zaoszczędzimy pieniądze na pielęgnacje czy naprawę drewnianych desek. Ponieważ jest to produkt tak wytrzymały i wymaga mało inwestycji w czasie, rozsądne jest oczekiwanie, że tego typu materiał przyniesie nam więcej korzyści.