Kolory wpływają w mniej lub bardziej korzystny sposób na samopoczucie człowieka. Specjaliści w dziedzinie wystroju wnętrz zwracają uwagę na to, że wybór właściwych odcieni może ułatwić uspokojenie się lub dodać energii i chęci do działania. Sypialnia jest miejscem, gdzie każdy pragnie wypocząć, dlatego zapoznaj się z naszym mini-poradnikiem nt. jak dobrać idealny kolor do sypialni.

Ważne jest zwrócenie uwagi na odpowiedni dobór koloru w tym pomieszczeniu. Warto pamiętać, że:

  • Ci, którzy są zestresowani powinni wybierać spokojne kolory, malując ściany na przykład na odcienie pastelowe.
  • Osoby, którym często brakuje sił i chęci do życia, mogą pomóc sobie, wybierając wnętrza w żywych kolorach.

Oczywiście kwestia wpływu barw na psychikę człowieka nie powinna być jedynym powodem wyboru określonej kolorystki we wnętrzach domu czy mieszkania. Dobrze byłoby zwrócić uwagę również na inne sprawy, na przykład na wielkość pomieszczeń. Te, które są zbyt małe, można optycznie powiększyć, wybierając jasne barwy. Są one doskonałe również wówczas, kiedy pragnie się nieco rozjaśnić pomieszczenie z małym oknem, z powodu którego do wnętrza nie dociera zbyt wiele światła.

Najważniejsze jest to, żeby wybrana kolorystka odpowiadała upodobaniom osób, które mają w mieszkać w danym miejscu. Z pewnością bowiem nikt nie będzie czuł się dobrze w domu, w którym ściany pomalowane zostały na takie kolory, jakich nie lubi. W przypadku, kiedy w jednym miejscu mieszka więcej osób, powinno się – w miarę możliwości – uwzględnić upodobania wszystkich. W ten sposób będziemy mogli stworzyć miejsce z charakterem, idealnie dopasowanym do naszego stylu życia.