W Twojej piwnicy przez kilka lat nazbierało się naprawdę sporo różnych rzeczy i teraz w końcu chciałbyś zrobić z tym wszystkim porządek? W takim razie dobrze trafiłeś, ponieważ w tym artykule doradzamy, co można zrobić ze starymi rupieciami, których Ty już zapewne nie wykorzystasz.

Przede wszystkim segregacja

Warto wszystko dokładnie przejrzeć i zdecydować co zostawić, a co definitywnie wyrzucić. Jeśli twierdzisz, że sprzęty, które masz w piwnicy mogłyby się jeszcze komuś przydać, to może warto byłoby zorganizować specjalny kiermasz? Dzięki temu możesz na tym jeszcze dodatkowo zarobić. Z pewnością nie byłyby to jakieś wielkie pieniądze, ale zawsze to coś. Można także popytać znajomych i rodziny, czy nie potrzebują jakiś rzeczy, bo Tobie są niepotrzebne.

Co zrobić z rzeczami, których i my i nikt inny nie chce?

Tutaj zostaje Ci tylko jedno wyjście, czyli wyrzucić, Jednakże to nie takie proste, ponieważ w większości miejsc jest tzw. segregacja śmieci i np. do osiedlowych kontenerów nie możesz wyrzucać byle czego. Lepiej będzie skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która zajmuje się wywożeniem tego typu odpadów. Na rynku nie brakuje obecnie godnych polecenia wykonawców, dlatego też jeśli zależy Ci na solidnych usługach, to najlepiej wybierać tych znanych i polecanych.

Taka firma podstawia specjalne kontenery na śmieci, które są do Twojej dyspozycji i możesz tam wyrzucać co tylko Ci pasuje. Potem po skończonych porządkach przyjeżdża kierowca i zabiera wszystko sprzed Twojego domu. Prawda, że proste? Ty nie musisz się troszczyć o transport, wystarczy tylko, że zadzwonisz i wszystko zostanie zrobione zupełnie bez Twojego udziału. Warto więc bliżej poznać takie możliwości i z nich korzystać w razie potrzeby.

Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim brak problemu z transportem nieużywanych rzeczy oraz karta przekazania odpadów, która zwalnia Cię z odpowiedzialności za wyrzucone przedmioty. Najczęściej kontenery dostępne są w różnych pojemnościach, ale na potrzeby domowe powinny sprawdzić się kontenery o pojemności 3,5 m³ lub 5,5 m³.

To również dobry pomysł na czas remontu, przeprowadzki lub porządków na działce.