W sypialni powinniśmy skorzystać z różnych typów oświetlenia. Nie powinno zabraknąć tam więc oświetlenia głównego, punktowego oraz lampek przy łóżku.  Lampy więc nie mogą być tylko funkcjonalne, ale w tym miejscu powinny również wprowadzać nastrojowość dlatego przeczytaj o tym, jak prawidłowo oświetlić sypialnię.

.

GŁÓWNE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA

Bardzo ważne jest główne źródło światła i nigdy nie powinno go zabraknąć. Powinno ono oświetlać całą sypialnie i być funkcjonalne. Przyda się ono przede wszystkim podczas różnego typu czynności wykonywanych w tej części domu czy mieszkania do których potrzebujemy światła.

.

LAMPKI NOCNE

Istotne są również popularne lampki nocne stawiane zaraz przy łóżku sypialnianym. Pełnią one funkcje przede wszystkim dekoracyjną, ale również okazują się przydatne kiedy wieczorem chcemy poczytać książkę lub kiedyczarna lampa w nocy niespodziewanie musimy wstać. Dzięki nim oświetlamy na łóżku, a zerkanie na budzik w nocy nie stanowi dla nas problemu. Często jednak są one ta małego nasilenia, że nie zapewniają odpowiedniego oświetlenia do np. czytania. Właśnie dlatego warto nad łóżkiem  zamontować nowoczesne lampki halogenowe, lub lampy LED o delikatnym świetle które pozwolą nam czytać czasopisma czy książki dbając jednocześnie o nasz wzrok. Jeśli nie mamy takiej możliwości warto skorzystać z większej lampy stojącej.

Coraz częstszym elementem sypialni jest również szafa. I ona współcześnie często posiada punktowe oświetlenie, które nadaje wnętrzom niesamowitego nastroju i atmosfery.

.

brazowa-sypialniakinkiety-sypialniaoswietlenie-sypialniazaglowek-swiatla-ledjasna-sypialniasypialnia