Coraz bardziej popularne staje się oświetlenie punktowe w suficie czyli tak zwane halogeny. Są nie tylko praktyczne, gdyż stanowią dodatkowe oświetlenie, ale również pełnią funkcje dekoracyjną i świetnie budują niesamowitą atmosferę.

 

PO PIERWSZE – ZACHOWAJ ŚRODKI OSTROŻNOŚCI!

Bardzo ważne jest aby zachować środki ostrożności podczas montowania oświetlenia halogenowego. Właśnie dlatego przed rozpoczęciem pracy należy wyłączyć zasilanie prądu oraz dokładnie przeczytać instrukcje montażu i postępować zawsze zgodnie z nią. Zanim jednak przejdziemy do montażu lamp halogenowych powinniśmy zastanowić się nad funkcja nowego oświetlenia oraz nad tym jak chcemy rozstawić lampy.

 

MONTAŻ LAMP HALOGENOWYCH

Istotnymi informacjami, które musimy znać podczas montażu lamp halogenowych jest fakt, że mogą zostać one podłączone jedynie do sieci z użyciem transformatora (230 V/12 V). Podczas montażu musimy wziąć pod uwagę również maksymalną moc transformatora. Suma mocy (W) wszystkich lamp nie może przekraczać mocy transformatora (100 VA = 5 x 20 W), a maksymalna moc znamionowa żarówki (W) nie może przekraczać mocy podanej na oprawie lampy.

Jeżeli zachowamy te i inne, na przykład określone na ulotce montażu do lamp halogenowych zasady to na pewno już po chwili będziemy mogli cieszyć się praktycznością i dekoracyjnością lamp halogenowych.