Łazienka jest takim miejscem w domu, w którym każdy z nas czuje się bardzo intymnie i osobiście. Możemy w niej zrelaksować się po całym ciężkim dniu i zapomnieć o wszystkim, dlatego jeżeli chcemy przeprowadzić mały remont, pomyślmy jak tanio odświeżyć łazienkę.

Stare wnętrza szybko się nudzą

Nie od dziś wiadomo, że wnętrza szybko się nudzą. Sypialnie możemy odświeżyć szybko – przemalowując ściany. Jednak jak odmienić i odświeżyć łazienkę, kiedy płytki położone na ścianach wymieniamy zazwyczaj co kilkanaście lat? Radzimy, jak w prosty i przede wszystkim tani sposób zmienić charakter tego miejsca!

Odmień stare płytki!

Nie musimy wymieniać kafelek, aby i one zmieniły swój wygląd. Jednym z pomysłów może być wykorzystanie wzorzystych naklejek. Wystarczy zakupić specjalne naklejki do łazienki, ich koszt to kilkanaście złotych za paczkę. Wybieramy wzory pasujące do mebli – kwiaty, kleksy, paski i działamy! Innym pomysłem jest zalanie nowych fug – w intensywnym lub kontrastowym kolorze. Stare płytki możemy również odnowić za pomocą specjalnych impregnatów, preparatów olejowych czy detergentów. Jeżeli dysponujemy większą gotówką, możemy kilka starych płytek zastąpić nowymi – ozdobnymi lub poprzez początkowe ostukanie płytek i sprawdzenie ich przyczepności na stare kafelki założyć nowe, bez konieczności zrywania ich.

Co ze ścianami?

Jeżeli mamy w łazience ściany nie pokryte płytkami, możemy po prostu zmienić ich kolor, namalować na nich wzory, przylepić naklejki czy wykorzystać matową folię samoprzylepną do łazienek – możliwe jest również ich przyczepienie do płytek.

Postaw na dobre wyposażenie oraz dodatki

Odpowiednio dobrane wyposażenie może naprawdę sprawić, że nasze pomieszczenie nabierze niezwykłego charakteru. Warto zakupić armaturę łazienkową dobrej jakości, najlepiej tą od znanych producentów. Bardzo dobrym wyborem będą tutaj np. umywalki Cersanit czy brodziki Koło. Wymieniając lustro, montując meble, kładąc dywanik, kwiat doniczkowy na parapet czy piękny świecznik również tanim kosztem dodamy nowego uroku naszym wnętrzom w łazience. A może posiadamy wiele kosmetyków? Zakupmy specjalne kolorowe kartoniki i koszyczki. Możemy również wymienić zasłonę, roletę, kubki, ręczniki czy kosz na bieliznę. Dzięki dodatkom, które lubisz stworzysz jeszcze przyjemniejszą atmosferę!

Jak widać zmiana łazienki wcale nie oznacza generalnego remontu, bałaganu i wielu wydanych pieniędzy. Oto kilka zmian łazienek  w wersjach przed i po remoncie.

beforeafter

 before-and-after-looking-back-toward-door

 

ar124130674116506