Zapewne niewiele osób, zapytanych o ulubiony kolor, wymieniłoby na pierwszymi miejscu barwę szarą. Niestety, szary kolor ścian kojarzony bywa z czymś nudnym. Tymczasem coraz większa ilość osób decyduje się na ściany wnętrz takiego koloru. Z tego względu warto byłoby zainteresować się tym tematem.

Szary kolor ścian nie musi być nudny!

Przede wszystkim, dobrze byłoby pamiętać o tym, że istnieje wiele odcieni szarości. Poszczególne z nich można łączyć z innymi kolorami, tworząc idealne kompozycje. Właściwe odcienie szarości idealnie pasują do różnych barw, na przykład żółtych, niebieskich, fioletowych czy brązowych. Wiele dostępnych odcieni pozwala dostosować kolor ścian do różnego rodzaju wnętrz, zarówno starodawnych, jak i nowoczesnych.

Należy także zwrócić uwagę na elementy dekoracyjne. Szare wnętrza można doskonale ożywić dzięki odpowiednim ozdobom, a przede wszystkim roślinom oraz motywom roślinnym. Można zatem zdecydować się na dywan w liście bądź kwieciste zasłony. W sypialni warto jest zadbać o ładną narzutę na łóżko, natomiast w salonie można umieścić na kanapie ciekawe poduszki.

Nie trudno przekonać się, że szare ściany wcale nie muszą oznaczać ponurego wnętrza. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć wygląd pomieszczenia i dobrać właściwe dodatki. Poszukując inspiracji, dobrze byłoby zapoznać się ze zdjęciami, które przedstawiają w jaki sposób inne osoby urządziły swoje szare wnętrza.