Zarówno polskie jak i zagraniczne firmy oferują naprawdę bogaty wybór mebli kuchennych: stylowych, o bogatej kolorystyce, minimalistycznych, klasycznych, czy nowoczesnych. Mimo naprawdę szerokiej gamy doboru, meble kuchenne wcale nie muszą być drogie. Warto postawić na meble dobierane indywidualnie przez producenta, a przekonamy się jak wiele można oszczędzić na projekcie naszej kuchni.

Najczęściej dzięki odpowiedniemu projektowi, sporządzonemu za pośrednictwem studia kuchennego, projektanta wnętrz, czy też nas samych możemy dokładnie dopasować wymiary, oraz stylistykę mebli do potrzeb naszego pomieszczenia. Najlepszym wyborem będą meble na wymiar, które idealnie wpiszą się w klimat danej kuchni. Stale rosnąca oferta wzornictwa, kolorystyki i stylistyki mebli kuchennych różnych producentów sprawia, że naprawdę jest w czym wybierać.

Kilka słów o szafkach

Podstawowym elementem mebli kuchennych są szafki. Dobierane są one odpowiednio pod względem wysokości i szerokości, a także głębokości, tak aby zawsze można było mieć do nich odpowiedni dostęp. Podstawowymi częściami szafek kuchennych są korpusy, nóżki, fronty (czyli drzwiczki) oraz cokoły. Jako dodatkowe elementy mebli można wymienić blaty, listwy podszafkowe, płyty gzymsowe z oświetleniem, a także nóżki z regulowaną wysokością.

Fronty szafek kuchennych mogą być wykonane z drewna litego, laminowanej płyty wiórowej, z fornirowanej płyty wiórowej, ze stali nierdzewnej, z płyty MDF, lub też ze szkła. Wszystko zależy od naszych preferencji i tego, jak chcemy urządzić naszą kuchnię. Mogą one również posiadać różnego rodzaju wykończenia, np. w postaci żłobień profilowanych, żaluzjowych lub z reliefem. Wszystkie kwestie doboru mebli powinniśmy omówić ze specjalistą, który przekaże nam odpowiednią i kompletną wiedzę na temat tego, jakie meble kuchenne na wymiar będą idealnie pasować do naszego pomieszczenia i doradzi, jak tanio i kompleksowo urządzić kuchnię.

Przeczytaj także: MEBLE RUSTYKALNE – Do jakiego pomieszczenia się nadają?