Kiedy wybieramy płytki ceramiczne do łazienki łatwo o zawrót głowy. Różnorodne wzory, jaskrawe kolory, a nawet niespotykane nigdy prędzej kształty zadziwiają, dlatego przeczytaj nasz mini-poradnik nt. Jakie płytki wybrać do łazienki.

Styl i kolory – to podstawa!

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności powinniśmy określić styl w jakim nasza łazienka ma być urządzona. Czy wymarzyliśmy sobie nowoczesną czy raczej tradycyjną łazienkę? Może pragniemy stylowego, eleganckiego wnętrza? Równie ważne są barwy. Przed pójściem do sklepu zastanówmy się czy wolimy jaskrawe kolory, stonowane, intensywne, jaśniejsze czy ciemniejsze.

Przestronność, czystość i świeżość

Właśnie tego dostarczą nam jasne kolory płytek w łazience. Jeżeli lubimy światło, jasność i nieskazitelną czynność wybierzmy jasne kolory płytek. W takim przypadku można wybrać kolory takie jak: biały, jasny beż, cieplejsze barwy piaskowe czy odcienia wanilii. Jasne barwy w łazience są dość tradycyjnym wyborem. Pamiętajmy jednak, że płytki do łazienki w tych kolorach szybko się brudzą w mokrych porach roku.

Tajemniczość i nastrojowość

Takich emocji z pewnością dostarczy nam łazienka pokryta ciemniejszymi barwami kafelek. Ciemne odcienie płytek wyglądają ponadto stylowo, elegancko, a w połączeniu z nowoczesnym sprzętem, akcesoriami czy meblami łazienkowymi dostarczają efektu nowoczesności i innowacyjności. Jeżeli ponadto nasza łazienka jest niewielka i ciemna charakter tajemniczości oraz nastrojowości będzie powiększony kilkakrotnie. Jeżeli uwielbiamy takie klimaty – zadowolenie z takiego wyboru gwarantowane! Jednak i ciemne płytki wymagają częstego sprzątania – znacznie bardziej widać na nich kurz i smugi.

Również format jest ważny!

Modne są i płytki małe, w formacie mozaiki oraz te bardzo duże, o kształcie kwadratu, ale również prostokąta. Klienci rezygnują, jednak już z tych całkiem dużych i tych całkiem małych płytek, wybierając po prostu te średniej wielkości.

Zwróć uwagę na jakość!

Istotna, jest również jakość, płytek w łazience nie zmieniamy raz do roku, a raz na kilkanaście lat.

Pamiętajmy więc, aby wybór nie tylko płytek, ale również wyposażenia łazienki był przemyślany, gdyż będzie nam służył przez wiele lat.