Nie wszyscy dysponują dużą ilością miejsca w ogrodzie lub przed domem, ale to wcale nie oznacza, że nie możemy stworzyć sobie idealnej przestrzeni stworzonej przede wszystkim do wypoczynku. Przy dzisiejszych możliwościach, tak naprawdę wszystko jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Należy jedynie ocenić, co nas dokładnie interesuje i z jakich rozwiązań bylibyśmy zadowoleni najbardziej.

Wybierz meble ogrodowe

Jeżeli meble ogrodowe cały czas kojarzą Ci się z bardzo rozbudowanymi zestawami wypoczynkowymi, to przyszedł czas na całkowitą zmianę stereotypów. Przede wszystkim na samym początku warto zaznaczyć, że producenci pomyśleli również o właścicielach niewielkich balkoników, czy też niedużych altanek. Ale to również nie oznacza, że wszystkie meble, jakie będą nam proponowane, będą ograniczać się tylko i wyłącznie do stolika i dwóch krzeseł. Okazuje się, że wybór jest naprawdę szeroki, co może dosłownie zaskoczyć niejedną osobę.

Przykładowe zestawy na niewielkie przestrzenie

W takim razie nie pozostaje nic innego, jak najzwyczajniej w świecie poszukiwania idealnych mebli, które spełnią nie tylko Twoje oczekiwania, ale również dopasują się do aranżowanego przez Ciebie miejsca. Takie nowoczesne meble ogrodowe, z powodzeniem znajdziesz w popularnym sklepie internetowym z wyposażeniem do ogrodów – Ogrodolandii.

Warto jednak skupić się na kilku konkretnych przykładach, które z pewnością przełamią wszelkie stereotypy. W ten sposób masz okazję stworzyć niebanalny, a także wyjątkowy kącik, w którym poczujesz się naprawdę dobrze.

Pierwszym takim meblem ogrodowym, którym warto się zainteresować, jest sofa Cannes.

meble ogrodowe

Biała sofa aluminiowa Cannes

Patrząc na nią już wiemy, iż mamy do czynienia z meblem o niedużych rozmiarach. Jednak sofa nie tylko jest wyjątkowo wygodna, ale również idealnie dopasuje się do nowoczesnego wystroju tarasu lub innego miejsca wyznaczonego w ogrodzie.

Meble technorattanowe

Na pewno niezwykle przytulny klimat posiadają meble technorattanowe. Właśnie one wyróżniają się przede wszystkim tym, że składają się z syntetycznych plecionek. Każdy z nas na pewno miał do czynienia z meblami wykonanymi z wikliny. Były one przez długi czas uważane za ideał mebli, pasujących do przytulnych, wręcz patetycznych wnętrz. Jednak miały one tę wadę, że niestety nie wytrzymywały zbyt długo. Pod wpływem działania różnych czynników atmosferycznych szybko traciły kolor, płowiały, a co gorsza zaczynały specyficznie pachnieć.

Dlatego meble technorattanowe cieszą się coraz większym uznaniem. Są one odporne na wilgoć, działanie promieni słonecznych, a także wiele pozostałych warunków pogodowych. Możemy przekonać się również o tym, że wyczyszczenie mebli wykonanych z technorattanu, z kurzu lub innych zanieczyszczeń, nie sprawia najmniejszego problemu.

Jeżeli poszukujesz właśnie tego typu mebli wykonanych z technorattanu, to na pewno w pierwszej kolejności warto zajrzeć do sklepu internetowego Ogrodolandia. Tutaj na pewno znajdziesz wiele ciekawych inspiracji, wśród których znajduje się przeuroczy fotel bujany Corbas.

meble ogrodowe

Fotel bujany Corbas

Już patrząc na niego, mamy ochotę po prostu się na nim usiąść i bujać w obłokach. Rzeczywiście bardziej przytulnego mebla idealnie pasującego do kameralnego zakątka we własnym ogrodzie, nie można było znaleźć. Oczywiście nie każdy musi być zachwycony taką propozycją. Ale na pewno wiele osób, które lubi się zdrzemnąć na świeżym powietrzu, lub też po prostu poczytać interesującą książkę, na pewno byłaby zadowolona z takiego rozwiązania.

Dodatki do kameralnego balkonu lub zakątka w ogrodzie

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tylko meble ogrodowe mają wpływ na to, w jaki stylu urządzimy swój kącik wypoczynkowy, znajdujący się na świeżym powietrzu. Odpowiedź jest w tym przypadku oczywista. Warto poświęcić uwagę również na dopasowanie odpowiednich dodatków.

Do takich dekoracji, zaliczają się na pewno wszelkiego rodzaju tekstylia. Wszelkiego rodzaju poduszki, pledy, materace i kocyki. W ten sposób możemy nie tylko wygodnie usiąść na meblach ogrodowych, ale ciepłymi pledami okryjemy się w czasie chłodniejszych wieczorów.

Przydadzą się tutaj również świece i modne w ostatnim czasie lampiony. A jeżeli naprawdę uwielbiasz spędzać na świeżym powietrzu długie godziny, to o cieplejszy klimat zadba piecyk elektryczny lub biokominek. Istnieje możliwość tego, by nie tylko w prosty sposób sobie ocieplić klimat, ale również zyskać dodatkowe źródło światła.

meble ogrodowe

Miejsce do wypoczynku przez cały rok

Nie lubisz patrzeć na wolno mijające dni, aż w końcu nadejdzie sezon zimowy? Chcesz mieć taką alkowę do wypoczynku, w której mógłbyś spędzać czas, niezależnie od pogody? Doskonałym rozwiązaniem mogłoby się okazać najzwyczajniej w świecie wybudowanie sobie zimowego ogrodu.

Taki obiekt, oczywiście wymaga sporo pracy, jeżeli chodzi o jego samo wybudowanie oraz ogrzewanie, ale przynajmniej nie musisz się martwić, że do wiosny jest jeszcze tak daleko, natomiast za chwilę przyjdzie kolejna jesień. Tym bardziej, że nie zawsze wiosna i lato, zaliczają się do tak ciepłych. Gdy tylko pogoda zacznie kaprysić, to zawsze można spędzać swój wolny czas właśnie w ogrodzie zimowym, w którym nie będzie nam już nic absolutnie doskwierało.