Wiele osób w czasie projektowania własnego domu lub mieszkania pragnie ubarwić je jakimś rodzajem kamienia. Nie od dziś materiał ten jest używany w budownictwie – co prawda na przestrzeni lat sposoby jego użycia zmieniały się, ale wciąż jest on czymś bardzo popularnym.

Obecnie stosuje się go niemal wyłącznie w kontekście, jakim jest wykończenie wnętrz, głównie w celach dekoracyjnych. Gdzie zatem materiał ten byłby w stanie się sprawdzić?

Kamień w salonie

Odpowiedź na to pytanie jest trudna głównie ze względu na to, że używanie kamienia oraz innych materiałów jest kwestią gustu. Niektórzy preferują inne materiały wykończeniowe, inni są miłośnikami właśnie kamienia. Bądź co bądź jednak najczęściej używa się go do dekorowania salonów. Choć kamień dekoracyjny sam w sobie jest chłodny, jest w stanie stworzyć specjalną atmosferę ciepła i przytulności. Być może właśnie z tego powodu trafia do salonu, będącego centrum każdego domu i miejscem, w którym cała rodzina pragnie spędzać swój czas. Stosuje się go zarówno w elementach czysto dekoracyjnych, jak i chociażby na ścianie, co sprawia wrażenie ekskluzywności i przepychu.

kamień w salonie

a228d0a2bec365bbaf8541430bd26f1b

Kamień dla kuchni

Kamień to jednak nie tylko salon, ale również i kuchnia. Jako że materiał ten doskonale współgra z innymi surowcami, w tym drewnem czy szkłem, a jednocześnie wygląda bardzo atrakcyjnie, często stosuje się go tam do celów dekoracyjnych. To jednak nie wszystko – kamień znany jest ze swoich unikalnych właściwości związanych z odpornością na wysoką temperaturę. Często używa się go zatem jako blat, na którym stawiać można nawet najgorętsze naczynia.

aranzacja-kuchni

Dlaczego właśnie kamień?

Wykończenie wnętrz kamieniem jest czymś bardzo popularnym w dzisiejszych czasach – ludzie decydują się na nie głównie ze względu na walkę z monotonią i brakiem oryginalności. Boazerie, tynki dekoracyjne czy zawierające mnóstwo okien mieszkania można spotkać co krok – te wykończone kamieniem już nie. Warto zatem zdecydować się na kamień jako wspaniałą dekorację, a jednocześnie niezastąpiony element każdego pomieszczenia – niezależnie od tego, czy będzie to kuchnia, salon czy cokolwiek innego.