W naszym magazynie powinniśmy dbać przede wszystkim o wygodę, komfort pracy i bezpieczeństwo. Dobrze pomalowany magazyn, z odpowiednimi oznaczeniami wykonanym solidną farbą gwarantuje, że pracownicy będą się po nim sprawnie i bezpiecznie poruszali. Odpowiednie oznakowanie ma na celu przede wszystkim usprawnienie poruszania się pojazdów, ale również wyznaczenie specjalnych stref, by wszyscy doskonale wiedzieli co i gdzie mają robić z użyciem jakiego sprzętu.

W przypadku magazynów naprawdę dużych odpowiednie oznaczenia stanowią klucz do sukcesu przedsiębiorstwa. Od tego jak sprawnie będzie bowiem przebiegała praca na naszym magazynie będzie również zależało wiele jeżeli chodzi o zyski naszej firmy.

Profesjonalna usługa malowania magazynu

Usługi takie jak malowanie magazynu są ogólnodostępne i niedrogie. Malowanie magazynu jest wykonywane różnymi technikami przede wszystkim w zależności od tego jakie przedmioty przechowujemy w danym magazynie. Jeżeli jest to magazyn spożywczy restrykcje są największe i należy do tego celu użyć specjalistycznego sprzętu i farb, które nie pozostawiają środków chemicznych po nałożeniu i są bezpieczne w otoczeniu żywności.

Z tego powodu malowanie magazynów spożywczych będzie nieco droższe od klasycznego magazynu przemysłowego. Koszt takich usług to przynajmniej 20 zł za metr kwadratowy, ale w niektórych wypadkach uda się nam również znaleźć nieco tańsze firmy. Zwracajmy jednak przede wszystkim uwagę na to czy do malowania będzie użyta odpowiednio dobra, jakościowa farba.

Incor malowanie magazynu

Narzędzia i materiały do malowania

Do malowania magazynu potrzebujemy przede wszystkim sprytnych urządzeń takich jak malowarka, zestawu narzędzi do wykonywania pomiarów i oczywiście solidnych farb – te najczęściej są na bazie bezpiecznych żywic i możemy mieć pewność, że w niemal każdym przypadku będą to farby niezwykle trwałe. W przypadku samodzielnego wykonywania wszelkich oznaczeń magazynowych musimy również wyznaczyć samemu w sposób przemyślany ścieżki i przygotować lub zakupić uprzednio niezbędne szablony do odmalowania piktogramów w odpowiednich miejscach.