Wiele osób nie wyobraża sobie kupna mieszkania bez dodatkowej przestrzeni. Posiadanie balkonu, tarasu czy ogródka to przywilej, który zapewnia lokatorom dostęp do świeżego powietrza, a także miejsce do odpoczynku i rekreacji. Dowiedz się, w jaki sposób zaaranżować ogródek przy mieszkaniu, by w pełni móc cieszyć się jego możliwościami.

Mieszkanie z ogrodem – gdzie go szukać?

Mieszkania z ogrodem stają się coraz bardziej popularne w dużym mieście. Stanowią bowiem idealną alternatywę dla jednorodzinnego domku, na który sporo osób nie może sobie pozwolić. Duże aglomeracje charakteryzują się sporymi możliwościami na rynku pracy, a to generuje potrzeby tworzenia kolejnych lokali mieszkalnych. Deweloperzy wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców dużych miast, starają się inwestować w grunty w bliskiej odległości od centrum, ale nie w samym jego środku. Dzięki temu pragnienie posiadania własnej przestrzeni można połączyć z dobrym dojazdem do pracy.

Zalety posiadania mieszkania z ogródkiem

Nie jest tajemnicą, że decydując się na kupno mieszkania z jakąkolwiek dodatkową przestrzenią będzie trzeba liczyć się z wyższą ceną. Niektórzy deweloperzy na stronach internetowych podają kwotę za mieszkanie, do którego wliczony jest już koszt balkonu czy ogródka. W innym przypadku, cena ta podawana jest dopiero w momencie szczegółowego zainteresowania się ofertą. Ogródek, który znajduje się tuż przy oknach mieszkania posiada bardzo dużo zalet, które mogą w pełni zrekompensować poniesiony koszt.

Miejsce na relaks i odpoczynek w mieście

Dodatkowa przestrzeń w mieszkaniu to idealne miejsce na chwilę relaksu. Zaaranżowanie go według własnego pomysłu sprawi nie tylko dużo radości, ale przede wszystkim pozwoli na chwilę wytchnienia po ciężkim dniu w pracy. Ustawienie stylowych mebli ogrodowych, a także uzupełnienie przestrzeni o dodatki i nastrojowe światło, nada ogródkowi niepowtarzalnego charakteru. Być może stanie się on także miejscem towarzyskich spotkań w gronie przyjaciół.

Przestrzeń do zabawy

Z mieszkania z ogródkiem z pewnością będą zadowolone osoby, które posiadają dzieci. Dzięki dodatkowej przestrzeni, Twoja pociecha będzie mogła bawić się całe dnie na świeżym powietrzu będąc jednocześnie pod Twoją stałą opieką. Przy odpowiednio dużej przestrzeni możesz ustawić w ogródku mini plac zabaw czy mały basenik.

Mini ogród

Ogródek przy mieszkaniu to doskonała opcja dla osób, które kochają przyrodę. Jeżeli cenisz sobie zdrową żywność i świeże zioła, możesz posadzić w ogródku ulubione warzywa. Świeża mięta może być nie tylko zdrowym dodatkiem do potraw i napojów, ale także przyjemnym zapachowym bodźcem podczas wieczornego odpoczynku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w ogródku umieścić również piękne kwiaty, krzewy czy małe drzewka.

Ogrodzenie ogródka – konieczne?

Prawnie ogrodzenie ogródka w mieszkaniu nie jest konieczne. Decyzja ta uzależniona jest od indywidualnych potrzeb. Może być ono konieczne jeżeli zależy Ci na większej intymności, a ogródek ma stać się miejscem Twojego wypoczynku i relaksu. Ogrodzenie jest także niezbędne jeżeli posiadasz dzieci bądź zwierzęta. Doskonale sprawdzą się te drewniane bądź aluminiowe, które oprócz zapewnienia bezpieczeństwa Twoim dzieciom, zadbają także o zmniejszenie ryzyka wizyty niechcianych gości.