Każdy chce by jego dom czy mieszkanie wyglądało modnie i pięknie, tym bardziej jeśli chodzi o łazienkę, w której chcemy się czuć niemalże jak w salonie SPA. Inaczej muszą zaaranżować swoją łazienkę Ci, którzy mają małą łazienkę a jeszcze inaczej Ci, których łazienka jest wyjątkowo duża. Jeśli chodzi modny wygląd łazienki to dziś będzie to modernistyczna łazienka. Modna, zaaranżowana bardzo elegancko i nowocześnie, modernistycznie, jak sama nazwa wskazuje.

 

Zaprojektowanie małej, modernistycznej łazienki

Projekt małej łazienki lepiej powierzyć architektowi, który w profesjonalny sposób zaprojektuje naszą małą łazienkę w taki sposób, by nie pomniejszać optycznie jeszcze bardziej jej małej powierzchni. Jeśli jednak samodzielnie chcemy zaprojektować naszą łazienkę a zlecić tylko wykonanie fachowej firmie, również możemy tego dokonać.

Istnieje dziś mnóstwo poradników, czasopism, stron internetowych, forum internetowych, na których znajdziecie setki pomysłów, porad, projektów na małą łazienkę. Najważniejsze jest to, by nie ustawiać w łazience zbyt wielu rzeczy, bo ją „zaśmiecimy”. Warto też wybierać meble, płytki, czy panele w jasnych kolorach do naszej małej łazienki. Możemy też wykorzystać ciekawe, modernistyczne trójwymiarowe płytki bądź naklejki ścienne, które optycznie nieco powiększą naszą łazienkę.

 

Zaprojektowanie dużej, modernistycznej łazienki.

Projektowanie dużej łazienki nie jest problemem, gdyż nie musimy uważać, by jej nie „zaśmiecić”, czyli by optycznie jej nie pomniejszyć. W dużej łazience możemy ustawić meble, jakie tylko zechcemy, wybrać wannę rogową, dużą prostokątną, jaką zechcemy. Możemy też użyć ciekawych płytek na ścianach, nawet w ciemnych kolorach, które nie będą pomniejszać naszej dużej łazienki. Jeśli jednak będziemy mieć ciemne płytki na podłodze i ścianach, zaś meble będą w jasnych barwach, warto zadbać o to, by sufit w naszej łazience był również biały, bądź kremowy.

 

Na podstawie Castorama.pl