Lustro okazuje się nieodłącznym elementem wielu powierzchni w naszym domu czy mieszkaniu. Pragniemy je mieć już nie tylko w łazience, ale również przedpokoju czy sypialni. Ponadto ich jedyna rola to już nie tylko przyglądanie się w nim, ale również świetnie sprawdza się w funkcji dekoracyjnej. Ponadto ich odpowiedni montaż potrafi również powiększyć przestrzeń, doświetlić czy stworzyć fantastyczny nastrój i całkiem nowy charakter wnętrz.

 

LUSTRO W SYPIALNI

 

Lustro w sypialni stało się współcześnie niemal standardowym elementem wystroju tego wnętrza. Jest tam ono bardzo praktyczne, gdyż coraz częściej to właśnie w tym pomieszczeniu dokonujemy doboru strojów, a nawet początkowego, codziennego makijażu. Możliwości montażu lustra w sypialni jest bardzo dużo – montujemy lustra na drzwiach szafy, wieszamy je na ścianie, stawiamy na ścianie lub kupujemy wraz z toaletą.

Obecnie najbardziej nowoczesną metodą jest oczywiście lustro zamontowane w szafie – duże i praktyczne. Nie każdy jednak posiada taka możliwość. Jednak równie często spotykamy po prostu lustro powieszone na ścianie, które stanowi niemałą dekoracje, szczególnie jeśli zdobi je ładna rama.

lustro-w-sypialni

 

LUSTRO W PRZEDPOKOJU

 

Już chyba w każdym przedpokoju również znajduje się lustro. Jest to miejsce w którym domownicy, ale również goście przed wyjściem sprawdzają swój wygląd. Właśnie tam powinno znajdować sie lustro największych rozmiarów. Jedni decydują się na lustro wbudowane w szafę, inni wieszają je w całkiem inne miejsce i stanowi ono odrębny element dekoracyjny. Ważna jest lokalizacja lustra w przedpokoju – musimy wziąć pod uwagę wzrost domowników oraz znaleźć najwygodniejsze i najbardziej przestronne miejsce do jego zamontowania. Pamiętajmy również o odpowiednim oświetleniu wokół lustra.

modny-przedpokoj

 

LUSTRO W ŁAZIENCE

 

Nie ma łazienki bez lustra – jest ono tam podstawowym elementem. Zazwyczaj wieszamy je nad umywalką, gdyż to właśnie tam okazuje się najbardziej praktyczne. Powinno być dopasowane do wysokości i potrzeb domowników oraz stylu i kolorystki łazienki.

lustro-lazienka