Przedpokój jest miejscem w którym odbywa się największy ruch. Stale przez niego przechodzimy, wchodzimy oraz wychodzimy. Dodatkowo jest najbardziej narażony na uszkodzenia – głównie te związane z podłogą, gdyż poruszamy się tam w obuwiu. Właśnie dlatego odpowiednia podłoga do przedpokoju czy też holu, powinna być jednym z punktów naszego wyboru i nad nią powinniśmy się zastanowić.

WYBÓR MATERIAŁU NA PODŁOGĘ

 

Wybór materiału na podłogę w przedpokoju jest bardzo ważny, gdyż nie tylko musi być wytrzymały, ale również daje przedsmak stylu, który zaobserwujemy w dalszej części domu czy mieszkania.

Jednak najważniejszym aspektem, który powinniśmy brać pod uwagę jest fakt, że posadzka znajdująca się w tym miejscu jest narażona na wiele zabrudzeń oraz zatarć, a także bezpośrednie działanie wilgoci. Również niebezpieczeństwo dla wielu typu podłóg wybieranych do przedpokoju niesie piasek oraz inne zabrudzenia, których wnoszenie jest nieuniknione choćby pod podeszwą buta.

gres-w-przedpokoju

 

CERAMICZNE PŁYTKI ANTYPOŚLIZGOWE

 

    • Specjaliści najczęściej do przedpokoju polecają podłogę wykonaną z ceramicznych płytek antypoślizgowych. Jednym z wytrzymałych elementów jest gres. Jest twardy i charakteryzuje się bardzo małą ścieralnością. Ich barwa oraz struktura nie zmieniają się nawet z użyciem. Innym antypoślizgowym materiałem jest terakota, która jest pokryta specjalnym szkliwem, a dodatkowo jest gładka.

 

    • Świetną alternatywą jest również linoleum – choć jego użycie wyszło już z mody, to warto zastosować ten materiał w przedpokoju. Boje od niego ciepło, więc zaraz po ściągnięciu butów nie zmarzniemy w stopy. Ponadto jest bardzo tanie i proste w utrzymaniu i czyszczeniu. Jeśli zdecydujemy się na ten materiał to w sklepie trudno będzie nam się zdecydować – posiada on bogate wzory i ogromną kolorystykę. Zabezpieczenie go woskiem dodaje jeszcze większej trwałości. Również wykładziny PCV nadają się bardzo dobrze do wykorzystania w korytarzu czy przedpokoju.

 

    • Wiele osób decyduje się również na parkiet drewniany. Prezentuje się to niezwykle atrakcyjnie, ale nie jest praktycznym rozwiązaniem. Powierzchnia ta jest mało wytrzymała na otarcia czy zabrudzenia. A jej pielęgnacja i konserwacja może być uciążliwa.

 

podloga-przedpokoj

podloga-w-przedpokoju