Tradycyjne ściany w kuchni to biała ściana, bardzo często do połowy pokryta płytkami ceramicznymi. Jednak współcześnie wprowadzana jest nowa moda i wiele innych pomysłów na zaprojektowanie swoich ścian w kuchni – tak aby były one nowoczesne, ekstrawaganckie i przyciągały wzrok. Urządzenie kuchni nie jest jednak banalnym zadaniem, gdyż pod lupę należy wziąć każdy szczegół, dlatego zobacz nasz mini-poradnik pt. Pomysły na ścianę w Kuchni.

  • Standardowe płytki ceramiczne

Tradycyjnym sposobem na aranżacje ścian w kuchni, a zarazem najczęściej spotykanym jest wykorzystanie pytek ceramicznych. Świetnie się one sprawdzają – są wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i proste w utrzymaniu. Również wybór tak zwanych kafelek jest ogromny – każdy znajdzie coś dla siebie., dlatego płytki są tak popularnym pomysłem na ścianę w kuchni.

  • Kamień w kuchni

Kamień nie tylko świetnie prezentuje się na ścianach, ale również blatach. Fantastycznie się prezentuje, jest odporny na wysoka temperaturę, wytrzymały i nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Kamienne płytki Stone master na kuchennej ścianie najbardziej pasują do tradycyjnych wnętrz.

kamien-kuchnia

  • Drewno w kuchni

Wygląd kuchennych ścian możemy zbliżyć również do podłogi pokrytej panelami. Coraz większą popularnością cieszą się ściany pokryte drewnianymi lub laminowanymi panelami. Jednak należy zabezpieczać je odpowiednimi impregnatami oraz nie są ta wytrzymałe jak kamień czy płytki.

drewno-w-kuchni

  • Szkło w kuchni

W nowoczesnej kuchni powalająco prezentuje się szkło – a również jego obecnie posiadamy ogromny wybór. Szkło może być przeźroczyste, kolorowe, matowe, wzorzyste, lakierowane czy pokryte nadrukiem – każdy dopasuje coś do swojego gustu.

szklo-w-kuchni

  • Tapeta na ścianę w kuchni

Do łask wraca obecnie tapeta – również na kuchennych ścianach. Fototapeta staje się coraz bardziej popularna. W Internecie możemy zamówić wiele różnorodnych wzorów, pasujących do każdego wnętrza. Świetnie sprawdza się ona w kuchni – jest odporna na zabrudzenia, łatwo utrzymać ją w czystości i jej cena zadowala!

sciana_nad_blatem_kuchennym_czym_219838

 Dzisiaj na ścianach możemy układać co chcemy – najważniejsze abyśmy czuli się przyjemnie i z chęcią powracali do własnego mieszkania.