Obecnie zdecydowanie najbardziej popularnym pomysłem na schody zewnętrzne jest konstrukcja wykonana z żelbetu i obłożona płytkami ceramicznymi. Jednakże warto wiedzieć, że na tym możliwości aranżacji tych schodów wcale się nie kończą i warto jest brać również inne pomysły pod uwagę. Poniżej przedstawiamy C kilka ciekawych pomysłów, które i Ty możesz wykorzystać przy swoim domu.

Schody metalowe

WW tym wypadku mamy do czynienia z zamówieniem gotowych elementów, które po przywiezieniu na plac budowy wystarczy tylko skręcić. W warsztacie, gdzie są wykonywane przeprowadza się montaż próbny, co jest potwierdzeniem, że wszystkie elementy do siebie pasują. Takie schody należy doskonale zabezpieczyć przed korozją, bowiem tylko wtedy będzie można z nich korzystać przez długi lata.

schody zewnętrzne metalowe

Schody z kostki brukowej

Pomysł może wydawać się dość nietypowy i wymaga trochę pracy, ale efekt końcowy jest doskonały. W tym wypadku można wykorzystać betonowe kostki, cegły klinkierowe, czy elementy z kamienia naturalnego. Warto jest mieć na uwadze antypoślizgowość poszczególnych elementów, dlatego też najlepiej sprawdzą się takie, które mają fakturowaną powierzchnię.

Zdecydowaną zaletą jest to, że możesz mieć całościowy wpływ na to, jak będą ostatecznie wyglądały Twoje schody. Oczywiście nie mówimy tutaj o ich kształcie, a wykończeniu w postaci wzorów.

schodki z kostki brukowej

Schody prefabrykowane

Tutaj mamy do czynienia z elementami, które przygotowywane są w fabryce i gotowe przekazywane odbiorcy do montażu. Tego typu schody przygotowywane są już na wymiar, więc należy się liczyć z nieco wydłużonym czasem realizacji oraz wyższymi kosztami. Zanim przystąpisz do montażu schodów prefabrykowanych zadbaj o odpowiedni fundament. Dzięki temu konstrukcja będzie w pełni stabilna i nie ulegnie uszkodzeniu po kilku miesiącach.

Nie trzeba więc ograniczać się wyłącznie do standardowych rozwiązań. Obecne możliwości w zakresie budowlanki są dużo większe niż kilka lat temu. Dlatego też warto wcześniej sprawdzić dostępne warianty.