Kiedy przychodzi czas układania kafelek podłogowych w łazience zazwyczaj prosimy o to zaprzyjaźnionego fachowca bądź wynajmujemy firmę remontową. Mimo, ze często nie robimy tego sami warto posiadać jakąś wiedzę na ten temat, aby móc stwierdzić czy robota została wykonana dobrze, bo przecież to od nas samych zależy czy płytki w łazience będą ułożone na wysokim poziomie. Dlatego warto przeczytać poradnik nt. jak ułożyć kafelki w łazience.

.

NAJWAŻNIEJSZY JEST PODKŁAD

Pierwszym i bardzo ważnym etapem tej pracy jest podkład. Podłogę należy oczyścić więc z wszelkiego kurzu i brudu. Pod kątem chłonności powietrza musimy wybrać odpowiedni podkład. Jeśli podłoga okazuje się nierówna trzeba zniwelować te wady.

.

USZCZELNIANIE CZYLI ETAP DRUGI

Kolejnym etapem jest uszczelnianie podłoża. Ma to przede wszystkim funkcje izolacyjną.

.

uszczelnianie-podlogi

.

KOLEJNY ETAP – UŁOŻENIE PŁYTEK

Kolejnym etapem jest już właściwe ułożenie wymarzonych kafelek podłogowych. Warto jednak upewnić się czy poprzednie etapy zostały dokładnie wykonane. Zanim jednak go rozpoczniemy, zastanówmy się nad układem płytek, tak aby był on estetyczny i świetnie się prezentował. Do przyklejenia płytek warto wykorzystać elastyczną zaprawę klejową. Nanosimy ją na płytki oraz podłoże.

Kolejny etap to wypełnienia przestrzeni między płytkami.

.

.

JAKIE MATERIAŁY WYBRAĆ?

Fachowcy potwierdzają, że warto wybierać te droższe materiały, gdyż dzięki ich zastosowaniu opóźnia się termin kolejnego remontu, a kafelki podłogowe w łazience znacznie lepiej się prezentują.