Każdy pragnie aby jego mieszkanie robiło wrażenie na gościach, było ładne, a także abyśmy przyjemnie się w nim czuli. Wizytówką mieszkania jest oczywiście przedpokój – nieważne czy długi czy krótki, szeroki czy wąski, mały czy duży – każdy może wyglądać wyjątkowo i bardzo ważne jest by umieć odpowiedzieć m.in. na pytanie jak urządzić wąski przedpokój.

Kiedy zaprosimy gości to właśnie przedpokój zobaczą pierwszy – warto więc go dobrze zaaranżować, szczególnie jeśli jest wąski.

Jeżeli to właśnie naszego mieszkania dotyczy wąski przedpokój możemy mieć problem, gdyż nie jest prosto zaprojektować takie pomieszczenie. Jeśli jednak wykorzystamy kilka wskazówek, porad i trików i wąski przedpokój może stać się bardzo reprezentacyjny.

.

JAK POSZERZYĆ I POWIĘKSZYĆ KORYTARZ?

Jeżeli w przedpokoju zastosujemy kilka dużych luster to z pewnością poszerzymy i powiększymy pomieszczenie. Lustro ponadto i tak powinno znaleźć swoje miejsce w tej części mieszkania, okazuje się bardzo pomocne przed wyjściem z domu. Kolejny trik nazywany jest: poprzeczne podziały długiej przestrzeni. Na czym on polega? Najczęściej wykorzystywanym pomysłem jest położenie pasa różniących się płytek w kontrastowym kolorze na środku. Jeśli chodzi o sufit to możemy umieścić w obniżeniu belki ułożone poprzecznie. Takie triki spowodują, że pomieszczenie nie będzie już wydawało się tak długie.

Jednym z ciekawych elementów wystroju tego miejsca w domu jest fototapeta. Dodatkowo jeśli będzie ona przedstawiała dal lub głębie optycznie powiększy pomieszczenie.

Istotne również okazują się drzwi. Nie powinniśmy wybierać tych przypadkowych, które po prostu nam się podobają. Aby nie zamknąć pomieszczenia optycznie powinniśmy wybierać szklane drzwi, jeśli jednak decydujemy się na inne, warto zastosować radę aby były one zbliżone lub takie same jak kolory ścian. Podobnie wygląda kwestia mebli. W przedpokoju warto postawić na małą, zabudowaną garderobę wykonaną na wymiar

Jeśli mowa o ścianach, w wąskich wnętrzach najlepiej będą reprezentować się jasne barwy. Jeżeli przedpokój jest wąski, a ściany długie powinniśmy przede wszystkim je ”przełamać”. Możemy to zrobić malując pewną część ściany na inny kolor czy obklejając go tapetą czy też innymi elementami dekoracyjnymi jak płytki ceramiczne, tynk ozdobny, kamień czy modna bardzo cegła. Poniżej mała wizualizacja.

.