Trudne przestrzenie w swoim mieszkaniu posiada każdy. Wiemy, jak trudno je zaaranżować. Istotne jest aby wnęka w salonie została zagospodarowana dobrze, a ponadto świetnie się prezentowała. Nie martwmy się – wnęka w salonie może wyglądać całkiem efektownie! Choć do tej pory wnęka w Twoim pokoju dziennym nie wyglądała dobrze, zmień to wraz z naszymi pomysłami na jej korzystne wykorzystanie.

Skąd bierze się nieatrakcyjna wnęka w salonie? Przecież podczas budowy nie planujemy jej – to taki czarny punkt w naszym salonie. Powstaje podczas kolejnych remontów, przemeblowań. Jednak od dziś, każda wnęka w naszym domu staję się nie tylko funkcjonalna, ale i efektowna.

Płytka wnęka w salonie

Jeżeli wnęka jest niewielka i płytka najlepszym rozwiązaniem będzie wmontowanie w nią półek – zależnie od stylu salonu mogą być one szklane, drewniane czy plastikowe. Dodatkowego efektu dodadzą im lampki – halogeny. A na co można wykorzystać takowe półki? Najlepszym i najbardziej uniwersalnym pomysłem będzie domowa biblioteczka, czyli schowek na książki we wnęce salonu.

Tapeta lub kamień

Jeżeli wnęka jest mała możemy wyłożyć ją kamieniem, cegłą, fototapetą czy płytkami ceramicznymi. Jeśli dodatkowo podświetlimy kącik mażemy w nim umiejscowić telewizor lub inny sprzęt AGD.

Głęboka wnęka w salonie

Jeżeli wnęka jest głęboka możemy w niej umiejscowić jakiś mebel – niewielką komodę. We wnęce świetnie prezentuje się też ładny obraz, duży kwiat czy dekoracyjne lustro i kinkiet.

Kącik do pracy

Pożyteczny w salonowej wnęce będzie również kącik do pracy. Można tam ustawić niewielkie biurko, laptopa i kilka halogenowych lampek.

Jak widać postrzegana jako szpecąca wnęka w salonie nie musi być utrapieniem – wystarczy dobrze ją zaaranżować.