Kuchnia jest pomieszczeniem, które powinno zostać urządzone w odpowiedni sposób. Trzeba zapewnić sobie jak najlepsze warunki do przygotowywania posiłków, a jednocześnie zadbać o to, żeby zabezpieczyć pomieszczenie przez wilgocią, jaka mogłaby spowodować wiele problemów. Z tego względu warto jest zakupić solidny okap kuchenny. Najpierw jednak trzeba zastanowić się nad tym, jaki okap do kuchni wybrać i który spośród wielu dostępnych okapów, najlepiej będzie spełniał swoje funkcje.

 

Okapy ścienne i sufitowe

 

Po pierwsze, należy rozważyć, czy woli się wybrać okap kuchenny, czy też ścienny. Najpopularniejsze są te drugie. Okapy takie wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej z dodatkiem innych materiałów. Można wybrać pomiędzy okapem skośnym, a tym w kształcie litery „T”. Okapy mocowane do sufitu także dostępne są w kształcie litery „T”. Można jednak zdecydować się na prostokątne lub okrągłe, które również bardzo dobrze się prezentują. Okapy takie wykonane są ze stali chromoniklowej z dodatkiem szkła.

 

okap-na-scianie

okap bialy

800

 

Jakość

 

Oczywiście, najważniejsza jest jakość poszczególnych okapów. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na wydajność, która podawana jest w m3/h. Taka wartość wskazuje na ilość powietrza, jaką okap jest w stanie oczyścić w ciągu jednej godziny. Istotny jest także poziom hałasu. Przekonało się o tym już wiele osób, które dokonały zakupu głośnego okapu. Warto jest zadbać o to, żeby zapewnić sobie jak najlepsze warunki podczas przebywania w kuchni i nie być zmuszonym do słuchania nieprzyjemnego hałasu.

 

Ceny

 

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób bardzo ważną rolę odgrywa także cena poszczególnych okapów. Warto zwrócić uwagę na to, że koszt zakupu takiego urządzenia może być różny. W sklepach dostępne są bowiem malutkie okapy w cenie kilkudziesięciu złotych, jak również większe, trwalsze i bardziej funkcjonalne w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Z pewnością dobrze byłoby znaleźć taki okap, który będzie naprawdę wart swojej ceny, a jego zakup nie będzie wiązał się ze zbyt dużym dla nas wydatkiem