Kuchnia jest tym miejscem w domu, gdzie wielu domowników spędza część swojego czasu, gospodyni domowego ogniska przebywa tam jednak znaczną część dnia, dlatego właśnie wybór odpowiedniej podłogi do kuchni jest istotną sprawą.

Ta decyzja musi być przemyślana!

Decyzja jaką podłogę wybierzemy do kuchni powinna być dobrze przemyślana, przede wszystkim dlatego, że jest ona narażona na spotkanie z różnymi rzeczami, które często upadają. Ponadto z kuchni stale korzystają domownicy. Powinniśmy więc pamiętać, o tym, że odpowiednia podłoga do kuchni powinna być bezpieczna i praktyczna.

Z jakiego materiału podłoga w kuchni?

Podłoga w kuchni może być wykonana z różnych materiałów – droższych bądź też tańszych, tradycyjnych czy też tych bardziej nowoczesnych, może być efektowna lub bardziej tradycyjna, ale również wytrzymała bądź też nie.

  • Na długie lata wystarcza zdecydowanie podłoga z drewna litego. Jest ona bardzo efektowna, świetnie się prezentuje, niestety – nie należy do najtańszych. Jej wadą jest również częsta konserwacja oraz używanie odpowiednich środków do czyszczenia.
  • Jednak równie długie lata wytrzymają panele – pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbamy i konserwujemy. Są one tańsza alternatywą dla drewna litego.
  • Najbardziej popularny w kuchennej podłodze jest jednak nadal kamień. Jego największą wadą jest fakt, że zamiast niszczyć się wraz z latami użytkowania nabiera bardziej efektownego wyglądu. Również ich czyszczenie nie jest skomplikowane i nie wymaga specjalnej konserwacji – jest to więc opcja dla zapracowanych ludzi lub osób nie nielubiących sprzątać.
  • Do kuchni idealnie nadają się również bardzo często spotykane płytki ceramiczne. Cechują się one przede wszystkim trwałością i łatwością użytkowania.
  • Tańszą alternatywą podłogi w kuchni jest łatwy w utrzymaniu laminat. Jednak nie służy on nam długi i trzeba go stosunkowo często wymieniać.

Coraz modniejsze staja się podłogi winylowe. Producenci zapewniają, że będą służyć nam długie lata.