Myślisz o wykorzystaniu w twoim mieszkaniu płytek ceramicznych? Na jakich firmy i producentów stawiać?

Hiszpańskie płytki ceramiczne

W bogatej ofercie producentów płytek ceramicznych na pewno warto zwrócić uwagę na hiszpańskie płytki ceramiczne. Od lat przypisuje się im doskonałą jakość i niepowtarzalne wzornictwo. Oprócz walorów estetycznych, które często powodują wybór płytek właśnie z kraju Gaudiego; kafelki te charakteryzuje wysoka funkcjonalność i doskonałe walory techniczne. Dostępne są zarówno płytki podłogowe jak i ścienne. Na rynku można spotkać kilka producentów wytwarzających właśnie płytki hiszpańskie.

Jakich producentów wybrać?

Warte uwagi są szczególnie dwie firmy. Hiszpańska Azteka to firma z blisko pięćdziesięcioletnią tradycją. Produkuje ona nietuzinkowe wyroby ceramiczne, a azteca płytki charakteryzują się jedynymi w swoim rodzaju wzorami oraz wytrzymałością. Firma stawia sobie za cel wysoką jakość produktów, a dzięki temu zyskała już w Polsce grono zadowolonych odbiorców.

Płytki vives

Drugim hiszpańskim producentem, dla którego ważna jest jakość, którą potwierdzają liczne certyfikaty jest Vives. Początki firmy sięgają lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku, a producent od tego czasu tak postawił na rozwój i nowe technologie, że jest w stanie wyprodukować każdy rodzaj płytki podłogowej, ściennej i ceramicznej. Co ważne, płytki vives można także zamówić w niestandardowych rozmiarach, ułatwia to pracę w przypadku małych łazienek.

podloga

Vives – płytki ceramiczne dostępne w wielu oryginalnych wzorach. 

Co wyróżnia hiszpańskie płytki?

Płytki pochodzące z Hiszpanii to przede wszystkim bogate wzornictwo, które potrafi zachwycić każdego i nawet najbardziej wymagający klient może znaleźć coś dla siebie. Płytki vives i azteca płytki, to dwa rodzaje hiszpańskich kafli, które zagwarantują w naszych mieszkaniach oprócz niebanalnych propozycji także niebywałą jakość i wytrzymałość. Warto więc zobaczyć te produkty na żywo.

Więcej na temat najnowszych trendów w aranżacji wnętrz, m.in z wykorzystaniem płytek ceramicznych znajdziesz w naszym artykule:

WNĘTRZA – CO BĘDZIE MODNE W 2015 ROKU?