Szukasz oryginalnego sposobu na wykończenie ścian? Zobacz, jak możesz zaaranżować wnętrze przy pomocy okładzin skórzanych.

Większości skóra kojarzy się przede wszystkim jako materiał obiciowy do kanap i foteli, ewentualnie tapicerki samochodowej. Może jednak posłużyć także jako okładzina ścienna, która wprowadzi do wnętrza wyjątkowy klimat. Skóra to materiał, który nada wnętrzu szyk i elegancję.

Okładziny skórzane – praktyczny wymiar

O skórzane buty, kurtki czy torby należy szczególnie dbać, ponieważ skóra używana na co dzień wymaga dość intensywnej pielęgnacji. Jednak skórzanym okładzinom, które nie są narażone na odkształcenia, wycieranie czy warunki atmosferyczne, wystarczy poświęcić minimum uwagi. Czyści się je wilgotną szmatką, a dla utrzymania odpowiedniego połysku można nawoskować je raz do roku.

Okładziny skórzane doskonale tłumią dźwięki i zapewniają pomieszczeniu dobre warunki akustyczne. Będą zatem idealnym rozwiązaniem dla melomanów lub fanów domowego kina, którzy dodatkowo cenią luksus i szyk.

Okładziny skórzane – gdzie je wyłożyć i do czego pasują?

Skórzane okładziny sprawdzą się w zasadzie w każdym pomieszczeniu – najlepiej pasują do wystrojów salonów czy sypialni, choć zdadzą egzamin również w łazienkach. Skóra sprawdza się w rustykalnych wnętrzach. Doskonale komponuje się z drewnem, surowym betonem oraz wylewkami z żywicy. Okładziny skórzane występują w różnokształtnych panelach. Mogą być gładkie lub z wykonanym tłoczeniem.

Poniżej zobaczysz, jak fantastycznie wyglądają wnętrza ze skórzanymi okładzinami.