Idzie czas świąt Bożego Narodzenia, a wraz z nim dekorowania naszych posesji. Szczególnie na zewnątrz domu. Ten zwyczaj przywędrował do nas z Ameryki. Tamtejsi mieszkańcy są mistrzami w dekorowaniu swoich posesji. Jednak i Polacy nie pozostają gorsi i coraz częściej przygotowane przez nich oświetlenie własnej posesji zapiera dech w piersiach.

Musimy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Oświetlenie zewnętrznej części domu oraz podwórka może i technicznie nie jest trudne, ale należy uważać.

  • Najważniejszą zasadą jest oczywiście zastosowanie odpowiednich lampek świątecznych. Jeśli więc chcemy ozdobić swoją posesję nie tylko w środku domu musimy zwrócić uwagę na to aby lampki były przeznaczone do wykorzystania na zewnątrz. Powinniśmy więc zapoznać się z odpowiednimi symbolami. Lampki zewnętrzne powinny zawierać symbol IP44.
  • Kiedy decydujemy się również na oświetlenie zewnętrzne, które coraz częściej nie jest skromne to warto wykorzystać lampy LED  – nie tylko są bezpieczniejsze, ale również zużywają mniej energii.
  • Przy zewnętrznych dekoracjach najlepiej wykorzystać lampy zewnętrzne, dekoracyjne girlandy, węże świetlne.
  • Montowanie instalacji zewnętrznej ozdabiającej nasz dom nie jest trudne. Jeśli zadbamy o to aby kable były odporne na niskie temperatury oraz wilgoć możemy być pewni sukcesu. Sprawdźmy jeszcze jakość naszych instalacji tak aby jej nie przeciążyć.

Na tym etapie najważniejsza jest już nasz wyobraźnia, aby dekoracyjne lampki rożnego typu w niezwykły sposób zaaranżować.