Możliwości wykończenia podłóg mamy na rynku naprawdę wiele i niekiedy można się w tym wszystkim zwyczajnie pogubić. Jednakże od zawsze krąży pytanie odnośnie tego, co lepiej wybierać – wykładzinę podłogową czy panele? Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję, tym bardziej, jeśli zastanawiasz się nad tymi opcjami, które wymieniliśmy powyżej.

Wykładzina – tylko dobrej jakości

Wiele osób martwi się, czy wykładzina po kilku miesiącach po prostu się nie przetrze i tym samym, trzeba będzie ją wymieniać, czy też w jakiś sposób łatać. Prawda jest jednak taka, że jeśli zdecydujesz się na dobrej jakości materiał, to nie musisz się martwić o jakiekolwiek problemy z wykładziną podłogową. Niestety należy też powiedzieć od razu, że dobre jakościowe wykładziny kosztują i niekiedy naprawdę niemało. Właśnie dlatego tak spora grupa osób decyduje się na wybranie najtańszych odpowiedników, które po kilku miesiącach nie wyglądają najlepiej.

Czy panele się nie wytrą?

Tutaj sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku wykładziny. Czyli jeśli zdecydujesz się na zainwestowanie większej kwoty pieniędzy, to z pewnością o wytrzymałość paneli nie ma się co martwić. Jednakże tutaj należy jednocześnie dodać, że w ostatnich latach panele mocno potaniały i teraz stosunkowo dobre jakościowo można kupić w dobrych cenach.

Co wybrać?

Przede wszystkim wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Wykładzina dywanowa jest bardzo uniwersalna i sprawdzi się zarówno w sypialni, jak również salonie. Ma tą przewagę nad panelami, że jest cieplejsza i nie porysuje się nam np. podczas odkurzania. Niezależnie od tego, co zamierzasz, to radzimy Ci czynnik finansowy na moment zepchnąć na drugi plan i wtedy się zastanowić, bo to mocno zmienia perspektywę.