Remonty są dla niektórych złem koniecznym. Choć narzekamy w trakcie ich trwania przez kurz i bród to kiedy już widzimy efekt końcowy na nasze usta sam pcha się uśmiech od ucha do ucha. Remonty są konieczne. Ale podczas ich trwania nie możemy zapominać o podstawowych zasadach zabezpieczania ścian i innych elementów wystroju pomieszczeń.

.

JAK ZABEZPIECZYĆ ELEMENTY MIESZKANIA PRZED REMONTEM?

To jakie elementy zabezpieczymy przed dostaniem się brudu i kurzu zależy przede wszystkim od tego co podlega pracom remontowym. Folia warto zabezpieczyć wszelkie ściany, meble oraz podłogę. Warto jednak, te meble, które z remontowanego pomieszczenia możemy usunąć wynieść, zyskamy w ten sposób przestrzeni oraz oszczędzimy sobie dodatkowego sprzątania.

.

PO CO ZABEZPIECZAĆ ŚCIANĘ?

Bardzo istotne jest aby podczas remontu zabezpieczyć ścianę. Jeśli tego nie zrobimy narażamy ją na wszelkie zabrudzenia, uszkodzenia, pęknięcia, odpadaniem luźnych elementów, zarysowaniami czy wnikaniem luźnych elementów.

Na rynku istnieje obecnie wiele preparatów do zabezpieczenia ścian – impregnaty, grunty. Jednak podczas ich stosowania warto również zastosować folię, która dodatkowo i szczelnie zabezpieczy ściany przed kurzem i zabrudzeniami.

Jeśli więc planujemy remont, nie powinniśmy kupować tylko materiałów koniecznych do jego wykonania, ale również te, które zabezpieczą stare powierzchnie przed koniecznością kolejnego remontu.

.