Podczas generalnego remontu we współczesnych czasach staramy się przemyśleć każdy nasz krok, postęp i pomysł, gdyż zdajemy sobie sprawę, że materiały, które wykorzystamy będą musiały służyć nam przez wiele lat. Jednym z takich elementów jest podłoga w salonie.

Powinna się ona nie tylko ładnie prezentować, ale także być wygodna, odporna na zniszczenia, trwała i bezpieczna dla domowników – szczególnie jeśli są nimi małe dzieci lub osoby w podeszłym wieku. Na co się zdecydować? Kafelki? Dywan? Panele?

PODŁOGA Z PŁYTEK CERAMICZNYCH

Ta opcja najczęściej wykorzystywana jest w łazience, kuchni lub w holu. Ogromny wybór płytek jednak powoduje, że coraz częściej wykorzystujemy ją również w salonie. Ma ona wiele zalet, gdyż jest odporna, trwała i prosta w utrzymaniu. Jednak jest ona śliska i niebezpieczna – szczególnie dla maluchów czy osób starszych, a ponadto dostarcza wiele zima w stopy – w salonie lepiej żeby były one jednak podgrzewane.

plytki-na-podlodze

WYKŁADZINA DYWANOWA W SALONIE

Jest bardzo dobrym pomysłem – tania, wystarczy na kilka lat, prosta w sprzątaniu, bezpieczna i dostarczy ciepła. Coraz częściej jednak decydujemy z ogromnych dywanów zasłaniających całą podłogę i wybieramy te małe, pod ławę czy kanapę.

dywanik

STANDARDOWE PANELE

Również panele są świetnym pomysłem na podłogę w kuchni i chyba tym najczęściej spotykanym. Wytrzymują kilku lat i są łatwe w utrzymaniu. Współcześnie możemy wybrać różne rodzaje oraz odcienie tego materiału podłogowego i dopasowywać go do naszych potrzeb czy gustu.

Panele-podłogowe

DREWNIANA PODŁOGA

Jedna z droższych opcji, ale tych najlepiej się prezentujących. Posiada wiele zalet, gdyż jest bardzo trwała, izoluje od zimna czy hałasu, wymaga jednak odpowiedniej konserwacji i dbania o podłogę.

podłoga-drewno

Kiedy decydujemy się na wybór podłogi nie zapominajmy, że jest ona jednym z najważniejszych elementów wnętrza. Kładziemy ja na wiele lat więc powinien to być przemyślany wybór. Nie oszczędzajmy więc i zamontujmy wymarzoną podłogę